Riera znova brez zmage, neverjeten preobrat Bayerna (VIDEO)

Bundesliga 24. Apr 20268:46 > 25. Apr 2026 17:34 0 komentarjev

Vodilni Bayern, ki si je nov naslov zagotovil že v prejšnjem krogu, je v 31. krogu nemške bundeslige v Mainzu slavil s 4:3, čeprav je ob odmoru zaostajal za kar tri zadetke. Neverjeten preobrat prvakov. Frankfurt, ki ga vodi nekdanji strateg Celja Albert Riera, pa je pri Augsburgu rešil točko (1:1). V zadnjih petih krogih so njegovi varovanci vpisali le eno zmago.

Mainz, ki potrebuje točke za beg z dna lestvice na varna mesta za obstanek, je prikazal enega najboljših polčasov v sezoni. Proti starim in novim prvakom, ki so nastopili z delno premešano postavo zaradi torkove tekme lige prvakov, je v prvem delu odlično izkoriščal priložnosti in ležernost Bavarcev, v polno pa so zadeli Sheraldo Becker, Paul Nebel in Dominik Kohr.

A prednost treh golov ni bila dovolj. Gostujoči strateg Vincent Kompany je v drugem delu na teren poslal prvokategornike Harryja Kana, Michaela Olisa in Jamala Musialo. Preobrat je začel Nicolas Jackson v 53. minuti, med 73. in 83. pa so zadeli še Olise, Musiala in Kane.

Nemški prvaki, ki so tri kroge pred koncem sezone že pri 113 doseženih golih, so s to zmago še na 25. zaporedni tekmi v gosteh ostali neporaženi, šele drugič v bundesligi pa je moštvu po zaostanku s tremi goli ob polčasu uspelo na koncu zmagati. Prvič je to storil Bayern iz leta 1976, ko je proti Bochumu prav tako zaostajal z 0:3 in zmagal s 6:5.

Eintracht nekdanjega celjskega stratega Alberta Riere je igral le 1:1 z Augsburgom in ima zdaj res samo še teoretične možnosti za nastope v Evropi v naslednji sezoni; če bo Hoffenheim v tem krogu dobil vsaj točko, pa tudi teh možnosti ne bo več.

Nogometaši Leipziga so v prvi tekmi kroga premagal Union iz Berlina s 3:1 (2:0) in se drugi Borussii Dortmund približali na dve točki (64:62). BVB bo na delu v nedeljo.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!